MS Overall 2020

Sunday, November 1, 2020 at 04:00am

MS Overall 2020

MS Overall 2020

Overall

Sailed: 3, Discards: 1, To count: 2, Entries: 39, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo Club HelmName CrewName Snettisham Beach SC Keyhaven YC Itchenor SC Total Nett
1st 2000 22334 Thorney Island SC Simon Horsfield Katie Burridge 1.0 1.0 (40.0 DNC) 42.0 2.0
2nd 2000 2458 Weir Wood SC Rob Burridge Sarah Burridge (40.0 DNC) 6.0 1.0 47.0 7.0
3rd 2000 22632 RAFSA Edward Dodwell Ruben Dodwell (40.0 DNC) 3.0 5.0 48.0 8.0
4th 2000 22564 Cardiff Bay YC Helen Phillips Andrew Phillips (40.0 DNC) 7.0 3.0 50.0 10.0
5th 2000 22547 Snettisham Beach SC Mark Foley Laura Holmes-Short 7.0 8.0 (40.0 DNC) 55.0 15.0
6th 2000 22619 RAF Sailing Association Kevin O'Brien Various 14.0 2.0 (40.0 DNC) 56.0 16.0
7th 2000 22558 Lymington Town SC Joe Gallivan Various 8.0 12.0 (40.0 DNC) 60.0 20.0
8th 2000 22642 Thorney Island SC Johnny Sargent Matt Sargent (40.0 DNC) 40.0 DNC 2.0 82.0 42.0
9th 2000 2042 Snettisham Beach SC Jasper Barnham Laura Barnham 2.0 (40.0 DNC) 40.0 DNC 82.0 42.0
10th 2000 2327 Snettisham Beach SC Chris Hall Tom Hall 3.0 (40.0 DNC) 40.0 DNC 83.0 43.0
11th 2000 22316 Weir Wood SC Miles Wade Gemma Burridge (40.0 DNC) 40.0 DNC 4.0 84.0 44.0
12th 2000 2397 Keyhaven YC Cy Grisley Lisa Grisley (40.0 DNC) 4.0 40.0 DNC 84.0 44.0
13th 2000 2733 Snettisham Beach SC Ben Charnley Paul Pearson 4.0 (40.0 DNC) 40.0 DNC 84.0 44.0
14th 2000 22340 Keyhaven YC Matt Wright Alex Pepper (40.0 DNC) 5.0 40.0 DNC 85.0 45.0
15th 2000 2279 Snettisham Beach SC Guy Tasker Rosie Tasker-Brown 5.0 (40.0 DNC) 40.0 DNC 85.0 45.0
16th 2000 21446 West Wittering SC Guy Russell Alys Turner (40.0 DNC) 40.0 DNC 6.0 86.0 46.0
17th 2000 2204 Silverwing SC Iain Yardley Sarah Yardley 6.0 (40.0 DNC) 40.0 DNC 86.0 46.0
18th 2000 2587 Llandegfedd SC Guy Boswell Julie Boswell (40.0 DNC) 40.0 DNC 7.0 87.0 47.0
19th 2000 2374 Emsworth SC Jonny Hepworth Louise Duffy (40.0 DNC) 40.0 DNC 8.0 88.0 48.0
20th 2000 21746 Thorney Island SC Nigel Harley Tom Harley (40.0 DNC) 40.0 DNC 9.0 89.0 49.0
21st 2000 21439 Keyhaven YC Jon Harvey Richard Edwards (40.0 DNC) 9.0 40.0 DNC 89.0 49.0
22nd 2000 21933 Weir Wood SC Chris Thomas Verity Hopkins 9.0 (40.0 DNC) 40.0 DNC 89.0 49.0
23rd 2000 22658 Thorney Island SC Katie Burridge Simon Horsfield (40.0 DNC) 40.0 DNC 10.0 90.0 50.0
24th 2000 2214 Keyhaven YC Malcolm Lee Clare Lee (40.0 DNC) 10.0 40.0 DNC 90.0 50.0
25th 2000 2345 Snettisham Beach SC David Crossman Geoff Stevens 10.0 (40.0 DNC) 40.0 DNC 90.0 50.0
26th 2000 22268 Thorney Island SC Chris Doe Peter Doe (40.0 DNC) 40.0 DNC 11.0 91.0 51.0
27th 2000 22281 Lilliput SC Martin Barker Joanne Kirby (40.0 DNC) 11.0 40.0 DNC 91.0 51.0
28th 2000 2231 Snettisham Beach SC Paul Norris Connie Wildbur 11.0 (40.0 DNC) 40.0 DNC 91.0 51.0
29th 2000 22637 Itchenor SC Bay Hippisley Melanie Gray (40.0 DNC) 40.0 DNC 12.0 92.0 52.0
30th 2000 2236 Snettisham Beach SC William Dickson Tara Dickson 12.0 (40.0 DNC) 40.0 DNC 92.0 52.0
31st 2000 22352 RAFSA Mike McEwing Imogen McEwing (40.0 DNC) 13.0 40.0 DNC 93.0 53.0
32nd 2000 22535 Snettisham Beach SC Adrian Tebbutt Eva Miller 13.0 (40.0 DNC) 40.0 DNC 93.0 53.0
33rd 2000 21549 Keyhaven YC Charlie Anstee Tim Anstee (40.0 DNC) 14.0 40.0 DNC 94.0 54.0
34th 2000 21995 Keyhaven YC John Turner Rob Tarbard (40.0 DNC) 15.0 40.0 DNC 95.0 55.0
35th 2000 2321 Northampton SC Fergus Barnham Rebecca Shirley 15.0 (40.0 DNC) 40.0 DNC 95.0 55.0
36th 2000 21592 Keyhaven YC Rob Farquharson Helen Farquharson (40.0 DNC) 16.0 40.0 DNC 96.0 56.0
37th 2000 2762 Sutton SC Paul Smith Charlotte Smith 16.0 (40.0 DNC) 40.0 DNC 96.0 56.0
38th 2000 21893 Lymington Town SC Ben Ross Andy Codd (40.0 DNC) 17.0 40.0 DNC 97.0 57.0
39th 2000 22160 Keyhaven YC Robin Dent Penny Dent (40.0 DNC) 18.0 40.0 DNC 98.0 58.0



Sailwave Scoring Software 2.28.2
www.sailwave.com