2000 Class Association Website

Privacy Policy


2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004

2003

2002

2001

2000

MS1 - Lee on the Solent SC Ian Frogley Posted - 03/05/2010

May 3
Category Millennium Series
Venue: Lee on the Solent
 May  2010
MonTueWedThuFriSatSun
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Final Results for MS1 derived from LOSSC website.

Yachts & Yachting event report here.




Sailwave results for -

Laser 2000 Millennium Series 1

at Lee on the Solent Sailing Club

Overall
Sailed:6, Discards:1, To count:5, Entries:27, Scoring system:Appendix A
Rank Boat SailNo Club HelmName CrewName R1 R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
1st Wet N'Wicked 2458 Weir Wood SC Rob Burridge Katie Burridge 1.0 1.0 1.0 3.0 3.0 (28.0 DNS) 37.0 9.0
2nd Amygo 22222 Weir Wood SC Tim Hulley Linda & Tim 3.0 2.0 (10.0) 4.0 1.0 1.0 21.0 11.0
3rd BuzzB 21462 Grafham Water SC Andy Baldwin Mark Baldwin 5.0 8.0 6.0 6.0 6.0 (29.0 DNS) 59.0 31.0
4th Where Beagles Dare 22054 Weir Wood SC Andrew Sloper Will Sloper 10.0 (28.0 DNF) 9.0 7.0 4.0 2.0 60.0 32.0
5th Rob Roy 21131 Grafham Water SC James Macgregor Jenny Macgregor 6.0 6.0 7.0 8.0 7.0 (28.0 DNS) 62.0 34.0
6th Skippy & The Wombat 22234 Weir Wood SC Jon Holroyd Jane Rusbatch 2.0 (28.0 DNF) 2.0 1.0 2.0 28.0 DNS 63.0 35.0
7th Blue-It 22116 Burghfield SC Christopher Jordan Gillian Jordan 9.0 (28.0 DNF) 4.0 2.0 28.0 OCS 3.0 74.0 46.0
8th The Hawks 22237 Army SA Miles Wade Anderley Wade 4.0 3.0 3.0 9.0 (28.0 DNF) 28.0 DNS 75.0 47.0
9th About Time 2616 Lee on the Solent SC Richard Lowton Stuart Renard 14.0 10.0 12.0 (16.0) 8.0 5.0 65.0 49.0
10th Student Loan 22252 Thorpe Bay YC Graham Sexton Kristina Harborne 8.0 4.0 5.0 5.0 (28.0 DNF) 28.0 DNS 78.0 50.0
11th Deep Thought 2492 Lee on the Solent SC Steve Rickard Tim Read 17.0 9.0 8.0 17.0 (28.0 DNS) 4.0 83.0 55.0
12th Icky 21800 Grafham Water SC Steve McCulloch Nicky Thomas 16.0 11.0 (28.0 DNS) 11.0 5.0 28.0 DNS 99.0 71.0
13th Domestic Bliss 21005 Stone SC Richard Parr Vivien Parr 20.0 5.0 11.0 13.0 (28.0 DNS) 28.0 DNS 105.0 77.0
14th Bagsy 22085 Shustoke SC John Wilkin Bob Heath 15.0 (28.0 DNF) 28.0 DNS 18.0 9.0 28.0 DNS 126.0 98.0
15th Punnedi 21168 Herne Bay SC Jim Ledger Kate Kenyon 7.0 (28.0 DNF) 28.0 DNS 10.0 28.0 DNS 28.0 DNS 129.0 101.0
16th 21724 Draycote Water SC Elizabeth Fillmore Tim Fillmore 11.0 7.0 (28.0 DNS) 28.0 DNS 28.0 DNS 28.0 DNS 130.0 102.0
17th 21852 Bough Beech Peter Nattrass Vivien Nattrass 19.0 (28.0 DNF) 28.0 DNF 19.0 10.0 28.0 DNS 133.0 104.0
18th 21995 Bristol Corinthian YC Andy Billowes Karen Billowes 24.0 12.0 (28.0 DNS) 12.0 28.0 DNF 28.0 DNS 132.0 104.0
19th 21236 Bartley SC Crawford McCleary Kathy Hayes 12.0 (28.0 DNF) 28.0 DNS 15.0 28.0 DNS 28.0 DNS 139.0 111.0
20th 2931 Lee on the Solent SC Simon Murray Lisa Murray 13.0 (28.0 DNS) 28.0 DNS 14.0 28.0 DNS 28.0 DNS 139.0 111.0
21st Wight Dragon 22043 Lee on the Solent SC Paul Millard Paul Robinson 23.0 (28.0 DNF) 28.0 DNS 28.0 DNF 11.0 28.0 DNF 146.0 118.0
22nd Brahms & Liszt 2866 Lee on the Solent SC Brain Starr Stewart Aughey 22.0 (28.0 DNF) 28.0 DNS 20.0 28.0 DNF 28.0 DNS 155.0 126.0
23rd Scallywag 21563 Netley John Smith Sally Taviner 18.0 (28.0 DNF) 28.0 DNS 28.0 DNS 28.0 DNS 28.0 DNS 158.0 130.0
24th Dots Delight 2409 25th Southampton Scouts Keith Pickering Simon Pickering (28.0 DNF) 28.0 DNS 28.0 DNS 21.0 28.0 DNS 28.0 DNS 162.0 133.0
25th ElleFour 2244 Burghfield SC Mark Wilkes Falco Scoinfen-Wilkes 21.0 (28.0 DNF) 28.0 DNS 28.0 DNF 28.0 DNS 28.0 DNS 161.0 133.0
26th 2585 Bough Beech Peter Coulcher David Coulcher (28.0 DNS) 28.0 DNS 28.0 DNS 28.0 DNF 28.0 DNS 28.0 DNS 168.0 140.0
26th Race Me 2190 Hanna Holloway Matthew Richardson (28.0 DNF) 28.0 DNF 28.0 DNF 28.0 DNF 28.0 DNF 28.0 DNF 168.0 140.0

event burgee
 
2000 Class Association Website
Hosted by Pipeten.co.uk
Privacy Policy © 2000 Class Association Go To Top Of Page
This page was generated in 0.56 seconds. Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.03