2000 Class Association Website

Privacy Policy


2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004

2003

2002

2001

2000

Inland Championships - Ullswater YC Archy Posted - 06/01/2010


Laser 2000 Inland Championships

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Entries: 38, Scoring system: Appendix A

Rank

Fleet

Sail No

Boat

Helm

Crew

Club

R1

R2

R3

R4

R5

R6

Total

Nett

1st

2237

Well Windy

Will Hitchman

Wendy Hitchman

Bala SC

1

2

2

(10)

2

5

22

12

2nd

21155

Mrs B

Bill Dawber

Charlotte Dawber

Dell Quay SC

3

(9)

4

1

4

1

22

13

3rd

22116

Blue-it

Christopher Jordan

Gillian Jordan

Brightlingsea & Burghfield SC

2

3

5

(8)

3

6

27

19

4th

22088

Asa

Simon Horsfield

Clive Grant

Army SA

4

1

(12)

3

10

7

37

25

5th

21061

Idun

John Cox

Pauline Cox

Chichester YC

7

8

7

4

1

(10)

37

27

6th

22125

Tardis Too

Chris Hall

Tom Hall

Snettisham Beach SC

10

5

1

(13)

9

4

42

29

7th

2204

Doctor Lavender

Iain Yardley

Sarah Yardley

Leigh & Lowton SC

14

(23)

9

2

6

3

57

34

8th

21558

Matt Sargeant

Clare Sergeant

Royal Artillery YC

(15)

12

6

9

5

2

49

34

9th

21033

Helen Phillips

Andrew Phillips

Cardiff Bay YC

12

6

8

6

8

(15)

55

40

10th

21462

BuzzB

Andy Baldwin

Mark Baldwin

Grafham Water SC

5

11

3

(15)

13

11

58

43

11th

21800

Rapido

Steve McCulloch

Alistair Freeborn

Grafham Water SC

6

(15)

10

12

7

8

58

43

12th

21131

Rob Roy

James Macgregor

Jennie Macgregor

Grafham Water SC

11

13

(20)

7

11

13

75

55

13th

21875

Galovanter

Jim Galloway

Margaret Galloway

Loch Venacher SC

8

(21)

17

5

12

18

81

60

14th

2074

Shambles

Simon Wilson

Andrew Wilson

Kielder Water SC

(26)

4

18

16

18

9

91

65

15th

21763

Crazy Diamond

Graham Dalton

Lucy Dalton

Dell Quay SC

(18)

7

14

17

17

12

85

67

16th

2869

Strider

Bruce Kidd

Luke Boughton

Bough Beech SC

19

16

15

(22)

15

17

104

82

17th

2969

Robert McCulloch

Alma Cadzow

Loch Venacher

16

10

(39 DNC)

11

30

16

122

83

18th

2279

Wake Watcher

Guy Tasker

Rosie Tasker

Snettisham Beach SC

17

14

13

(26)

21

20

111

85

19th

22269

Dirty Ducks

Johnny Johnston

Alec Goodridge

Army SA

23

(32)

11

21

16

19

122

90

20th

22085

Bagsy

John Wilkin

Penny Wilkin

Shustoke SC

13

(26)

19

18

19

24

119

93

21st

21072

Trevor Bradley

David Coulcher

Thornton Stewart SC

(22)

17

16

20

20

22

117

95

22nd

2411

Robin Day

Angela Day

Ullswater YC

24

18

(26)

19

14

23

124

98

23rd

22003

Last Drop

Ricky Knights

Julie Knights

Leigh & Lowton SC

9

19

29

(36)

26

21

140

104

24th

Silver

21697

Stingray

Trevor Boughton

Carol Boughton

Bough Beech SC

(25)

20

23

23

24

14

129

104

25th

Silver

2587

Dragonfly

Guy Boswell

Julie/Sam

Llandegfedd SC

21

30

25

14

23

(31)

144

113

26th

Silver

21780

Nearly Pink

Jane Robertson

Eric Robertson

East Lothian YC

20

(29)

21

28

22

25

145

116

27th

Silver

2244

Elle Four

Mark Wilkes

Graham Jones

Burghfield SC

27

24

22

25

(29)

26

153

124

28th

Silver

21088

Gill

David Taylor

Gill Firth

Pennine SC

33

22

27

(35)

27

30

174

139

29th

Silver

21428

Foye Belle

John Chisnall

Jean Chisnall

Weir Wood SC

(31)

27

31

29

25

27

170

139

30th

Silver

21381

Coniston 50

Michael Cork

Gareth Jones

Ogston SC

29

(34)

24

32

31

28

178

144

31st

Silver

2737

Ysbryd

Stephen Wood

Sheila Morgan

New Quay YC

32

33

32

24

(36)

29

186

150

32nd

Silver

21353

Over the Hill

Paul Durbin

Peter Forbes

Ullswater YC

30

28

28

33

(34)

33

186

152

33rd

Silver

21590

Aeolus

Charles Erb

George Jamieson

Bartley SC

34

25

34

34

33

(35)

195

160

34th

Silver

21791

Ann Wright

Tanya Adam

British Moehnesee STC

28

31

30

(37)

37

34

197

160

35th

Silver

2968

Hungover

Alison Yates

Nathan Scarl

Astbury Sailsports Ltd

35

(36)

36

30

28

32

197

161

36th

Silver

21352

Pod

Steve Wood

Colman Clarke

Largo Bay SC

36

35

33

31

35

(38)

208

170

37th

Silver

21694

Motley Crew

Clive Thomson

Chris Evans

Blithfield SC

(38)

38

37

27

32

37

209

171

38th

Silver

21840

Wait for Me

Bryan Halsey

William Brown

Snettisham Beach SC

37

37

35

(38)

38

36

221

183

Sailwave Scoring Software 2.00 build 2
http://www.sailwave.com/

 
2000 Class Association Website
Hosted by Pipeten.co.uk
Privacy Policy © 2000 Class Association Go To Top Of Page
This page was generated in 1.08 seconds. Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.03