2000 Class Association Website

Privacy Policy


2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004

2003

2002

2001

2000

MS5 - Broadstairs SC Archy Posted - 06/01/2010




Broadstairs Sailing Club

Class:

Laser 2000

Series:

Laser 2000 Millennium Series Open Meeting 2009


Overall results:

Place

Sail No

Helm

Crew

Club

Race 1

Race 2

Race 3

Race 4

Race 5

Race 6

Gr Pts

Nt Pts

4Jul

4Jul

4Jul

5Jul

5Jul

5Jul

1

2458

Rob Burridge

Katie Burridge

Weir Wood SC

(2)

1

2

1

1

1

8

6

2

2145

Dave Adams

Scott Adams

BSC

4

3

1

(5)

3

5

21

16

3

22222

Tim Hulley

Linda Hulley

Weir Wood SC

7

2

(9)

3

2

3

26

17

4

22252

Graham Sexton

Kristina Harbourne

Thorpe Bay YC

3

(8)

5

2

4

6

28

20

5

22116

C.W.Jordan

G.Jordan

Brightlingsea&Burghfield

(9)

5

6

7

5

2

34

25

6

21584

Mike Speller

Kial Doolin

Minnis Bay SC

1

(27)

3

10

11

7

59

32

7

21555

Amy Hulley

Sophie Payne

Weir Wood SC

8

(12)

7

8

6

4

45

33

8

21005

Richard Parr

Vivienne Parr

Stone SC

11

4

4

11

7

(13)

50

37

9

21990

Ed Cowell

Lewis Stone

BSC

5

6

(26)

6

17

8

68

42

10

21033

Helen Phillips

Andrew Phillips

Cardiff Bay YC

6

7

8

(12)

10

12

55

43

11

21462

Andy Baldwin

Mark Baldwin

Grafham Water SC

10

10

11

9

(12)

9

61

49

12

2946

Alexei Nicholas

Stefan Nicholas

Weir Wood SC

19

(20)

15

4

8

11

77

57

13

21131

James Macgregor

Jenny Macgregor

Grafham Water SC

12

13

12

(17)

9

15

78

61

14

22258

Colin Treadwell

Lauren Treadwell

Wilsonian SC

18

11

10

(19)

14

10

82

63

15

21933

Deborah Thomas

Julian Poupard

BSC

14

(18)

17

16

13

17

95

77

16

21697

Trevor Boughton

Carol Boughton

Bough Beech SC

20

17

13

14

16

(26)

106

80

17

21563

John Smith

Sally Taviner

Netley SC

16

14

16

15

19

(27)

107

80

18

2394

Brandon Hawkes

Geoff Jervis

BSC

13

9

21

(22)

21

19

105

83

19

22085

John Wilkin

Bob Heath

Shustoke SC

(23)

19

20

13

20

16

111

88

20

2075

Stuart Jarvis

Graham Jones

BSC

15

(27)

18

21

23

14

118

91

21

2244

Mark Wilkes

Falco Swinfen-Wilkes

Burghfield SC

17

22

(23)

23

15

21

121

98

22

21784

Chris Wood

Paul Wenham Jones

BSC

24

16

14

(26)

25

22

127

101

23

21458

Ben Twist

John Evans

BSC

22

15

19

(24)

24

23

127

103

24

21971

Dave Simpson

Phil Marsh

BSC

(26)

23

24

20

18

18

129

103

25

21354

Trevor Smith

Sam Smith

BSC

21

(27)

27

18

26

20

139

112

26

21852

Peter Nattrass

Vivien Nattrass

Bough Beech SC

25

21

22

25

22

(26)

141

115


Races in brackets () are discards There were 6 races scheduled in this series 6 races have been sailed. 5 have been counted.

Scored with HALs race Results

 
2000 Class Association Website
Hosted by Pipeten.co.uk
Privacy Policy © 2000 Class Association Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.03