2000 Class Association Website

Privacy Policy


2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004

2003

2002

2001

2000

MS4 - Grafham Water SC Archy Posted - 06/01/2010




Laser 2000 Millennium Series

Grafham Water Sailing Club

Results as of 15:18 on June 14, 2009

Sailed:4, Discards:1, To count:3, Entries:34, Scoring system:GWSC Open Meeting (2 courses/PY/2 starts)

Rank

Category

SailNo

HelmName

CrewName

Club

R1

R2

R3

R4

R5

R6

Total

Nett

1st

2458

Rob Burridge

Katie Burridge

Weir Wood SC

(2.0)

1.0

1.0

1.0

5.0

3.0

2nd

2145

Dave Adams

Tom Goodey

Broadstairs SC

1.0

(3.0)

2.0

3.0

9.0

6.0

3rd

22222

Tim Hulley

Linda Hulley

Weir Wood SC

(6.0)

2.0

3.0

2.0

13.0

7.0

4th

21963

Chris McDonald

Jessica McDonald

GWSC

4.0

4.0

(11.0)

5.0

24.0

13.0

5th

21724

Elizabeth Fillmore

Tim Fillmore

Draycote Water SC

5.0

5.0

5.0

(7.0)

22.0

15.0

6th

22252

Graham Sexton

Kristina Harborne

Thorpe Bay YC

3.0

8.0

7.0

(12.0)

30.0

18.0

7th

Jun Helm

2237

Wil Hitchman

Wendy Hitchman

Bala SC

10.0

(18.0)

4.0

4.0

36.0

18.0

8th

2

Dave Eccles

Kate Eccles

Bala SC

12.0

(16.0)

6.0

6.0

40.0

24.0

9th

22116

Christopher Jordan

Gillian Jordan

Burghfield SC

7.0

7.0

(16.0)

10.0

40.0

24.0

10th

2372

Martin Wilson

Harry Wilson

Datchet Water SC

(11.0)

6.0

10.0

9.0

36.0

25.0

11th

21033

Helen Phillips

Andrew Phillips

Cardiff Bay YC

8.0

9.0

(17.0)

8.0

42.0

25.0

12th

2204

Iain Yardley

Sarah Yardley

Leigh & Lowton SC

9.0

14.0

8.0

(17.0)

48.0

31.0

13th

21462

Andy Baldwin

Karen/Mark Baldwin

GWSC

(16.0)

13.0

9.0

11.0

49.0

33.0

14th

Jun Helm

22054

Will Sloper

Andrew Sloper

Weir Wood SC

13.0

10.0

12.0

(14.0)

49.0

35.0

15th

21131

James Macgregor

Jenny Macgregor

GWSC

(15.0)

11.0

15.0

15.0

56.0

41.0

16th

22125

Chris Hall

Alex Daniels/Tom Hall

Snettisham Beach SC

14.0

(20.0)

13.0

16.0

63.0

43.0

17th

21831

Amanda Horton

Wendy Horton

GWSC

(24.0)

12.0

18.0

18.0

72.0

48.0

18th

21658

David Bennett

Kay Duckett

Rutland SC

20.0

15.0

20.0

(22.0)

77.0

55.0

19th

21205

Phil Laycock

Alexandra Laycock

GWSC

19.0

25.0

(35.0 DNC)

13.0

92.0

57.0

20th

Jun Helm

22237

Jack Wade

Miles Wade

Army SA

22.0

21.0

14.0

(35.0 DNC)

92.0

57.0

21st

22085

John Wilkin

Tony Lloyd

Shustoke SC

17.0

(23.0)

21.0

20.0

81.0

58.0

22nd

21524

Martin Emberton

Tom/Lyndsey

Northampton sc

18.0

19.0

(24.0)

24.0

85.0

61.0

23rd

2587

Guy Boswell

Julie/Samuel

Llandegfedd SC

23.0

17.0

(25.0)

23.0

88.0

63.0

24th

22003

Ricky Knights

Julie Knights

Leigh & Lowton SC

21.0

24.0

19.0

(29.0)

93.0

64.0

25th

21697

Trevor Boughton

Carol Boughton

Bough Beech SC

25.0

(28.0)

23.0

19.0

95.0

67.0

26th

21088

David Taylor

Gill Firth

Pennine SC

(28.0)

22.0

26.0

25.0

101.0

73.0

27th

21852

Peter Nattrass

Vivien Nattrass

Bough Beech SC

(30.0)

27.0

22.0

27.0

106.0

76.0

28th

Jun Helm

21532

Edward Hunter

Carly Allen

GWSC/SWSC

26.0

26.0

27.0

(31.0)

110.0

79.0

29th

2492

Steve Rickard

Matt Rickard

Lee on Solent SC

27.0

29.0

28.0

(30.0)

114.0

84.0

30th

21590

Charles Erb

Ann O'Brien/Callum Macgregor

Bartley SC/GWSC

29.0

(30.0)

30.0

26.0

115.0

85.0

31st

21221

Peter Coulcher

David Coulcher

Bough Beech SC

(31.0)

31.0

29.0

28.0

119.0

88.0

32nd

21903

Jane Carwithen

Ann O'Brien

GWSC

(35.0 DNC)

35.0 DNC

35.0 DNC

21.0

126.0

91.0

33rd

2866

Brian Starr

Stewart Aughey

Lee on Solent SC

(32.0)

32.0

31.0

32.0

127.0

95.0

34th

21338

Richard Thisby

Charlie Wilson

Army SA

(35.0 DNC)

35.0 DNC

35.0 DNC

35.0 DNC

140.0

105.0

 
2000 Class Association Website
Hosted by Pipeten.co.uk
Privacy Policy © 2000 Class Association Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.03